L'handbol, el bàsquet, el futbol, el twirling, el tir amb arc, el trail, la natació artística i el ciclisme de carretera són els protagonistes de la tarda
Les Franqueses ha celebrat al segona recepció esportiva de la temporada. L'alcalde, Francesc Colomé, la regidora d'Esports, Montse Vila, i la vicepresidenta del Patronat Municipal d'Esports, Marta Sánchez, han estat els encarregats d'entregar medalles i plaques a esportistes i equips. Aquests són els i les guardonats/des pels seus mèrits:
L’Associació Esportiva Handbol les Franqueses i secció d'handbol Patronat Municipal d'Esports, per haver assolit:
- Infantil femení PME: campiones del top 4 de Lliga Catalana, campiones de la fase sector de Campionat d’Espanya i haver disputat la fase final del Campionat d’Espanya, quedant entre la 5a i 6a posició.
- Cadet femení PME: sotscampiones del top 4 de Lliga Catalana i haver disputat el sector del Campionat d’Espanya.
- Sénior femení negre AEH les Franqueses: ascens a primera catalana.
Club Twirling les Franqueses per haver assolit, en diferents modalitats, el Campionat d’Espanya de la Federación Española de Baile Deportivo (FEBD), la Lliga d’Interclubs de la Base i els èxits al Campionat d’Europa i a la Copa d’Europa:
Olivia Domanska: campiona d’Espanya en la modalitat Estil Lliure
Nivell Base
- Martina Bojang Navarro: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó Nivell Bàsic
- Miquel Dorado Toro: campió d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó Nivell Base
- Nahía Rojano Portabella: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó Nivell Base)
- Ada Martínez Merino: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó Nivell A)
- Lídia Vera Sanz: campiona d’Espanya en la modalitat Individual Nivell B)
- Martina Lupiáñez Leal: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó i Individual 2 Bastons Nivell A)
- Sara Cano Gómez: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó i Estil Lliure Nivell A)
- Iris Márquez Jiménez: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 2 Bastons Nivell A i Estil Lliure Nivell B
- Judith Portolà Jurado: campiona d’Espanya en la modalitat Individual 1 Bastó Nivell A)
- Paula Abril, campiona d’Espanya Estil Lliure Nivell B
Albert Muntanya, ciclista de la Unió Ciclista les Franqueses per haver sigut campió de Catalunya de contrarellotge individual.
Club de Tir amb Arc, per haver assolit:
- Arnau Gallardo: campió de la Lliga Catalana i campió de Catalunya en sala 2021 (categoria cadet)
- Yusuf Delclos: campió de Catalunya en sala 2021 (categoria aleví)
- Rosa Martínez: campiona de la Lliga Catalana a l’aire lliure sènior
- Jordi Ricard: campió de la Lliga Nacional Juvenil a l’aire lliure i campió de la Lliga Nacional júnior
Campions de la Lliga de Tir amb Arc en aire lliure 2022:
Modalitat NU:
- Emma Icke (benjamí femení)
- Gerard Badia (benjamí masculí)
- Mónica López (aleví femení)
- Alex Icke (aleví masculí)
- Víctor Da Rodriguez (infantil masculí)
- Miriam Díaz (cadet femení)
- Noa Majó (júnior femení)
- Eric Gracián (júnior masculí)
Modalitat tradicional:
- Iana Robert (cadet femení)
- Carla Bordes (júnior femení)
Ana Codina del Club A4 el Km per haver sigut campiona de la Copa Vallesana de Trail.
Club Natació Granollers, per haver assolit els següents mèrits:
- Clàudia Julià Gual: medalla extraordinària al mèrit esportiu pel Campionat d’Europa Júnior a Malta, sots campiones d’Europa en rutina Highlight, medalla de bronze en combo (equips lliure i tècnic), campiona d’espanya en Highlight sènior, campiona de Catalunya d’hivern en duet i en Highlight sènior, campiona de Catalunya d’estiu en duet sènior
Equip prebenjamí C del Club Futbol les Franqueses, per haver sigut campions de lliga.
Secció de Bàsquet Patronat Municipal d'Esports, per haver assolit els següents mèrits:
- Premini femení: campiones de lliga Nivell D-1
- Mini masculí: campions de Lliga Nivell D-2
- Cadet femení: campiones de la Lliga Nivell A-2 i i sots campiones del Campionat Territorial Nivell A-2.
Podeu visitar tota la galeria d'imatges aquí