Mida del text Augmentar la mida del text Mida del text normal Reduir la mida del text | Sense estils | Versió mòbils | Mapa Web
ES | EN | FR

Gairebé 350 participants al 24è Cros Popular i 27è Cros Escolar de les Franqueses

14/01/2019

La prova ha estat puntuable per la Lliga Comarcal

Tot i el fred de dissabte, la participació al 24è Cros Popular i 27è Cros Escolar de les Franqueses continua mantenint-se al voltant dels 350 participants. La prova s'ha celebrat al Parc del Falgar i la Verneda i ha tingut 3 recorreguts senyalitzats per a les diferents proves. El C.A. Canovelles ha destacat al cros popular i en les categories superiors de l'escolar, entre els primers classificats també hi ha hagut corredors d' A4elKm i del C.A.Granollers, club amb una massa social de les Franqueses molt important.

Les classificacions han quedat d'aquesta manera:

CROS POPULAR MASCULÍ (5.000 metres)

1r. Carles Díaz (CA Canovelles)

2n. Javier Rubio (CA Canovelles)

3r. Alfonso Guillén (CA Canovelles)

CROS POPULAR FEMENÍ (5.000 metres)

1a. Eva Martos (CA Canovelles)

2a. Camila Danieluk (CA Granollers)

3a. Carmen Martín ( A4elKm)

CADET MASCULÍ (3.000 metres)

1r. Àlex Lozano (CA Canovelles)

2n. Cesc Ullar (CA Parets)

3r. Íker Arteaga (CA Canovelles)

CADET FEMENÍ (1.600 metres)

1a. Sofia Nhand (CA Canovelles)

2a. Ruth Hinojosa (CA Canovelles)

3a. Aixa Sala (Institut Blancafort)

INFANTIL MASCULÍ (2.000 metres)

1r. Pau Portets (CA Granollers)

2n. Íker Prados (CA Canovelles)

3r. Pol Guillén (CA Canovelles)

INFANTIL FEMENÍ (1.600 metres)

1a. Lisseth Reyes (CA Canovelles)

2a. Júlia Lahosa (CA Parets)

3a. Ivana Rubio (CA Canovelles)

ALEVÍ MASCULÍ (1.600 metres)

1r. Pau Sirat (CA Mollet)

2n. Sohait el Faida (CA Canovelles)

3r. Nil Garcia (no adscrit)

ALEVÍ FEMENÍ (1.200 metres)

1a. Carla Yanguas (CA Granollers)

2a. Júlia Luján (La Vall)

3a. Martina García (CA Granollers)

BENJAMÍ MASCULÍ (1.000 metres)

1r. Aniol Trilla (CA Granollers)

2n. Víctor Guillén (CA Mollet)

3r. Guillem Muñoz (Fem Força)

BENJAMÍ FEMENÍ (1.000 metres)

1a. Lídia Gibert (CA Granollers)

2a. Laia Rodríguez (Triatló Montornès)

3a. Maria Moreno (CA Canovelles)

PREBENJAMÍ MASCULÍ (600 metres)

1r. David Escribà (CA Mollet)

2n. Marcel Sapso (EE. la Garriga)

3r. Pau Miron (CA Granollers)

PREBENJAMÍ FEMENÍ (600 metres)

1a. Aroa Zapata (CA Mollet)

2a. Anna Buron (CA Mollet)

3a. Anastasia Jiménez (CA Mollet)

MINI MASCULÍ (200 metres)

1r. Yago Murillo (Escola Germans Corbella)

2n. Pau Nieto (Grow)

3r. Hugo Sancho ( no adscrit)

MINI FEMENÍ (200 metres)

1a. Lucía López (Escola Camins)

2a. Nora Palacios (Escola Cervetó)

3a. Haizea Elorriaga (CA Granollers)

Enguany la prova ha estat puntuable per la Lliga Comarcal en totes les categories puntuables fixades pel Consell Esportiu.

Podeu visitar la galeria de fotografies a la nostra galeria.

Arxivat a: Esports
Imatge del cros 2019
Darrera actualització d’aquest contingut: 14/10/2019 a les 11:04h
Plan Avanza 2

Col·labora:

Diputació de Barcelona

© Ajuntament de les Franqueses del Vallès

Ctra. de Ribes, 2 - 08520 Les Franqueses del Vallès

Tel. 938 467 676 - Fax 938 467 767

(Necessites javascript per veure aquest correu-e)